Volajte: 0948 727 336
Expresní doprava zdarma

Vyhledávání:

rozšířené

Zákazník
Aktuality
Cenová bomba
Anketa
Doporučte nás

Domníváte se, že by naše stránky mohly zajímat někoho z Vašich přátel či známých? » Doporučte nás!

Všeobecné informace

Vážený zákazníku,
naším cílem je především Vaše plná spokojenost s nakoupeným zbožím, proto si Vás dovolujeme upozornit na několik rad a doporučení ke správnému výběru, obouvání a ošetřování obuvi.
Při vybírání obuvi dbejte na to, aby zvolená velikost a tvar obuvi přesně odpovídal Vašim potřebám. Po návratu domů si obuv ještě jednou v klidu vyzkoušejte. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar obuvi nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.
Zakoupil jste si vysoce módní obuv, která je určená pro krátkodobé a občasné nošení např. po místních komunikacích, v dopravních prostředcích a nebo v místnostech. Materiály a typ konstrukce jsou vybírány s vysokým důrazem na poslední módní trendy, vše je podřízeno vzhledu a estetické hodnotě (např. extrémně prodloužené špice, podsazené podešve, vrchový materiál protažený až do spodkové části). Použití nestandardních materiálů a konstrukcí způsobuje rychlé opotřebení takové obuvi. Životnost takové obuvi je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba. Tato obuv je určena především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejímu ušpinění a jiným negativním vlivům. Na konstrukci a materiály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tato obuv není v žádném případě určena pro každodenní, časté používání.

Životnost Vaší obuvi závisí také na jejím správném udržování a ošetřování:

·     střídejte často obuv, zejména v deštivém počasí
·    po využití obuvi ji napněte na napínáky odpovídající velikosti
·    při obouvání obuvi, zejména uzavřeného střihu, použijte obouvací lžíce
·    nezapomeňte, že nerovnoměrná kresba líce a částečná rozdílnost povrchu je charakteristická pro přírodní useň
·    počítejte s tím, že při zvýšeném pocení, nebo provlhnutí obuvi může usňová obuv částečně pouštět barvu.
·    povrchová useň není neomezeně odolná proti vlhkosti
·    promočenou obuv nikdy nesušte u zdroje tepla, při teplotě nad 50ş Celsia dochází k poškození obuvi.

Jak správně ošetřovat jednotlivé druhy obuvi:

Zakoupenou obuv ještě před prvním nošením důkladně naimpregnujte (Collonil Waterstop, Solitaire Nano pus) několika nástřiky za sebou. Zabráníte tak pronikání vlhkosti, mastnot a nečistot do svršků obuvi. Tyto přípravky jsou vhodné pro všechny druhy usní (hladká kůže, nubuk, velur) a textil.

UPOZORNĚNÍ: Obuv Crocs se nesmí vystavovat nadměrným teplotám nad 35´C ! Při delším pobytu na přímém slunci může obuv (zejména tmavší barvy) změnit  tvar.

Usňová obuv s hladkým lícem  po vyzutí obuv očistěte od bláta a prachu suchým, nebo mírně vlhkým hadříkem. Po odstranění nečistot naneste na svršek tenkou vrstvu barevného, nebo bezbarvého krému a obuv vyleštěte. V případě mechanického odření lícové vrstvy si obuv přestříkejte krycí barvou ve spreji v příslušném odstínu. Vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků  může dojít k poškození.
Usňová obuv z vlasových materiálů (nubuk, velur)  po vyzutí obuv zbavte bláta a prachu, nejlépe speciálním gumovým kartáčkem. Při větším opotřebení můžete užít barevné, ale i bezbarvé vodoodpuzující     spreje. Přesto usňová obuv z vlasových vláken  není určena pro dlouhou chůzi v deštivém počasí. Promáčenou obuv sušte postupně bez  tepelného zdroje.
Obuv z poromerických a plastových materiálů  po vyzutí obuvi a odstranění nečistot stačí omytí vlažnou vodou a přeleštění hadříkem.
Obuv pryžová se dobře čistí vlažnou vodou, k čištění nepoužívejte rozpouštědel,
ani PHM. Pro zvýšení životnosti lze pryžové části obuvi ošetřit silikonovou emulzí.
Obuv z textilních materiálů  ošetřujte pouze za sucha kartáčováním a stejně jako u ostatních typů obuvi používejte doporučené prostředky určené k čištění a údržbě textilu. Vyvarujte se nadměrného promáčení a obuv v žádném případě klasicky neperte.

Nezapomeňte, že záruční doba a životnost obuvi jsou různé pojmy. Životnost obuvi je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba. V případě reklamace vždy dbejte na to, aby bylo reklamované zboží řádně vyčištěné, vysušené a posouzení reklamace tak nebránily obecné zásady hygieny. V opačném případě nebude zboží k reklamaci přijato. K reklamaci vždy obdržíte naše vyjádření. Pokud s vyjádřením nesouhlasíte, máte možnost nechat obuv posoudit k tomu kompetentním soudním znalcem. Obdržíte-li znalecký posudek potvrzující, že poškození je způsobeno vadným materiálem, nebo zpracováním, máte právo na odstoupení od kupní smlouvy a na úhradu znalečného. Náklady na právní zastoupení nejsou v tomto případě účelně vynaloženým prostředkem  k uplatnění reklamace.
Respektování výše uvedených závad docílíte podstatného prodloužení životnosti obuvi a zachováte její trvale pěkný vzhled. V případě nerespektování těchto zásad bude k tomuto přihlédnuto při případné reklamaci obuvi v souladu se Zákonem na ochranu spotřebitele.

Výrobky z koženky, textilních a syntetických materiálů nevykazují takovou pevnost jako přírodní materiály. Výrobek nevystavujte vyšším teplotám,nepřetěžujte jej (hmotnost obsahu nesmí přesahovat 1,5 kg, kabelky a aktovky z kůže do 2 kg). Čistěte navlhčeným hadříkem, případně výrobky k tomu určenými. Výrobek nepřetěžujte jednostranně ani bodově. Používejte ho k účelu na který je určen.
Kabelky kožené, syntetické i textilní slouží pouze jako doplněk pro drobné osobní věci. V žádném případě nejsou vhodné pro přenášení těžkých věcí přesahující váhu 2 kg.
Peněženky kožené, syntetické i textilní jsou určeny pro uložení drobných osobních věcí, jejichž hmotnost, ale i velikost, musí plně odpovídat možnostem jednotlivých přihrádek. Peněženka není určena k nošení v zadní kapse kalhot a sedání na ni.
Opasky z kůže ošetřujte běžnými bezbarvými prostředky na kůži.
Deštníky jsou určeny k ochraně před deštěm, nepoužívejte je však ve větru, mohlo by dojít k porušení konstrukce. Po použití výrobek vysušte při pokojové teplotě.
Životnost je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba. Správným ošetřováním a údržbou prodlužujete životnost výrobku. Věříme, že dodržování těchto zásad povede k vzájemné spokojenosti.

Vrácení zboží akceptujeme do 14-ti dní, poštovné nebude vráceno.

 

Sphere card
Jsme partnerem věrnostního programu Sphere card a poskytujeme výhody a slevy držitelům karet s logem Sphere card. 5%, 7% při nákupu nad 10 000,- Kč; 7 % VIP.
karta plná výhod

Provozovatel

  • PERY spol. s r.o.
  • Hybernská 1012/30
  • 11000 PRAHA 1
  • Tel./fax: +420 273 132 666
  • E-mail: objednavky@ipery.cz
  • IČO: 27919455
  • DIČ: CZ27919455

Novinky e-mailem

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách

Partneři: | IT STUDIO
| EasyShop
| WebGet
| SEO
| items.cz